Montaż kuchenek gazowych

Po wyborze kuchni gazowej pozostaje nam odpowiednie przygotowanie jej do użytkowania. Urządzenie te musi być podłączone zarówno do instalacji elektrycznej jak i gazowej, dlatego też należy zachować wszelkie środki ostrożności i postępować zgodnie z instrukcją dołączoną do urządzenia.
Istotne jest aby przed rozpoczęciem użytkowania, kuchenka została odpowiednio wypoziomowana. Większość modeli posiada w tym celu ruchome nóżki, których regulacja umożliwia ułożenia urządzenia w poziomie. Kuchenka powinna stać na stabilnej i twardej podłodze, która nie będzie powodowała zmiany położenia urządzenia.
Według zastrzeżeń producentów urządzeń, przyłączeniem kuchenki do butli z gazem bądź instalacji gazowej, może zostać wykonane wyłącznie przez specjalistów posiadających odpowiednie zezwolenia.  W praktyce jednak, bardzo często instalacja kuchenki gazowej odbywa się bez udziału wyspecjalizowanego instalatora.
Zanim przystąpimy do podłączenia kuchenki gazowej powinniśmy sprawdzić czy pomieszczenie w którym ma się znajdować kuchenka posiada sprawną wentylację. Jest to bardzo istotny element, gdyż w czasie nieszczelności instalacji, bądź awarii kuchenki gaz będzie odprowadzany poprzez wentylacje, co zmniejszy ryzyko pożaru bądź wybuchu wynikającego z ulatniającego się gazu.
Wszelkie szczegółowe informacje odnośnie podłączenia urządzenia powinny znajdować się w instrukcji obsługi dołączonej do produktu. Zaleca się jednak aby tego typu urządzenia były podłączane przez specjalistów, w ten sposób niwelujemy możliwość uszkodzenia kuchenki oraz nieprawidłowego połączenia urządzenia z instalacją gazową i elektryczną.